1 Kasım 2010 Pazartesi

yagmurperisinin ruyası: prometeokuloncesi.com dan çocuklarımız için Aritmetik oyunu puzzle hediye

prometeokuloncesi.com dan çocuklarımız için Aritmetik oyunu puzzle hediye


Çocuklarımız için harika bir hediyeli kampanya başlatıyoruz.Promete Okul Öncesi Eğitim Araçları çocuklarımız için eğlendirici,bilgilendirici,zihinsel faailyetleri geliştirici çok güzel bir ürün hediye ediyor. Aritmetik Oyunu Puzzle..

Öncelikle firmamızı tanıyalım.
Çocuklar öğrenmeyi bilmeli"

Okul öncesi eğitimin önemi ülkemizde yeni anlaşılmaya başlamıştır.

Teknolojide, bilimde, sosyal hayatta ileri olduklarını kabul ettiğimiz toplumlarda 1900'lü yılların başında bu konunun önemi anlaşılmış; okul öncesi eğitime yönelik okullaşma, buna bağlı olarak eğitim araçları geliştirmeye önem verilmiştir.

Eğitimle ilgili sorunların büyük bölümü daha ilk çocuklukta çözümlenmeye başlanmıştır.

Okulöncesi dönem çocuklarının fiziksel, psikolojik, bedensel ve zihinsel gelişimleri hakkında elde edilen bilgiler, eğitime uygulanmış, daha ileri düzeyde başarılı, üretken, yaratıcı, uyumlu insanlardan oluşan toplumlar ortaya çıkmıştır.

Bugün ülkemizde yaşadığımız eğitim ve sosyal olumsuzlukların temelindeki nedenlerden biri okul öncesi eğitimde gecikmişliğimiz olabilir.

Promete Okul Öncesi Eğitim Araçları olarak bu durumu göz önünde tutarak, bu alanda ihtiyaç olduğuna inandığımız, 0-6 yaş grubundaki çocukların özelliklerini göz önünde tutarak sağlam, dayanıklı, uzun ömürlü, eğitsel değeri olan ve eğitsel konuları resmeden oyunlar ve oyuncaklar üretmeye çalıştık, çalışıyoruz.

Bu alanda anne babalara okul öncesi eğitimcilerine yardımcı olacağına inandığımız araçlar geliştiriyoruz.

Eğitimin her dönemi araç gereç kullanmayı gerektirir.


Ama okul öncesi eğitim konusunda araç gereç "olmazsa olmazdır". Bu alanda ihtiyaç duyulan araçların büyük çoğunluğu başka ülkelerden ithal edilmektedir. Bizce her ülke insanını kendi kültürüne göre yetiştirir.

Kullandığı araçlar ve kavramlar da onlara özgü özellikler taşır.

Bundan daha doğal bir şey olamaz.

Bizler de çocuklarımızı gelecekte yaşayacakları kültüre göre yetiştirmek zorundayız.

Yoksa yetişen gençlerin yabancılaştıklarından şikayetçi olmaya hakkımız olamaz.

Promete Okul Öncesi Eğitim Araçları olarak kendi kültürümüzü kendi hammadde kaynaklarımızı, emeğimizi kullanarak, evrensel değerleri göz ardı etmeden oyuncaklar ve eğitim araçları üretiyoruz.

Biz ihtiyacımızın kendi kaynaklarımızdan sağlandığında paramızın ülkemizde kalmasını sağlamaya çalışmaktayız.

Promete aynı zamanda bir "toplumsal sorumluluk projesidir".

Umarız bu konuda topluma bir katkıda bulunuruz.

Refik Marul Kurucu - Eğitimci

Hediye edilen ürün ile ilgili tanıtıcı bilgi de ekliyorum.

Aritmetik Oyunu Puzzle :
Montossori eğitim anlayısı matematiksel ön görüye ve matematik alt yapısına cok önem verir.Bu özellik çocuklarda öğrenmeyi kolaylaştırır.Edinilen bilgileri saklamayı ve dönüstürmeyi sağlar.Aritmetik oyunu puzzlımız bu anlamda çok önemli bir özelliğe sahiptir.Kavramlar ve onların karşılığı semboller(sayılar) beraber verilmiştir.Bu anlamda çocuğun sayıları bilip bilmemesi belirleyici değildir.Parçalar puzzle formu ile kesildigi için kavramlı ve sayılı işlemler sadece doğru sonuçlarla birlesir.Temel matematiksel alt yapı için gerekli olan bütün özellikler düşünülmüştür.Çocuklar parçaları tamamladıklarında şartlı-refleksle yapılana işlemin çözümün algılayacaklardır.Puzzler formu ile doğru sonucu göreceklerdir.
Kullanım sekli:
6 yaş ve üzeri çocuklar içindir.Bireysel ve kollektif olarak oynanır.Bireysel kullanımda işlem kartları ve sonuç kartları dizilip puzzle formu ile bir araya getirilir.Kollektif kullanımda ise bir hafıza oyunu(memori) gibi değerlendirilir.Bütün parçlar masanın üzerine kapatılır masanın etrafında kac kişi varsa herkes oyuna katılabilir.
NOT:KUTUNUN ARKA KISMINDA ÜRÜNÜN KULLANIM ŞEKLİ İLE İLGİLİ GENİS AÇIKLAMA VARDIR...

Kampanya katılım şartlarımız:
1-İzleyicim olmak,
2- http://www.prometeokuloncesi.com/ üye olmak
3- Facebook sayfamızdaki Grubumuza dahil olmak : http://www.facebook.com/home.php?sk=group_113990891997714&ap=1
4-Kampanyayı bloğunuzda ya da facebookta duyurmak.
son katılım 15 kasım

http://yagmurperisininruyasi.blogspot.com/2010/11/prometeokuloncesicom-dan-cocuklarmz.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder